پنج شنبه , ۲ آذر ۱۳۹۶
خانه » تمام مطالب » فرمانده محور نیروهای سپاه در لبنان که بود؟ تلخ‌ترین خاطره حاج کاظم رستگار+تصاویر
فرمانده محور نیروهای سپاه در لبنان که بود؟ تلخ‌ترین خاطره حاج کاظم رستگار+تصاویر

فرمانده محور نیروهای سپاه در لبنان که بود؟ تلخ‌ترین خاطره حاج کاظم رستگار+تصاویر

فرمانده محور نیروهای سپاه در لبنان که بود؟ تلخ‌ترین خاطره حاج کاظم رستگار+تصاویر

در هر کشوری شناخت اسطوره‌های مقاومت برای نسل‌های آینده یک ضرورت است.

آشنایی با اسطوره‌های شهادت و مقاومت ایران اسلامی که ویژگی منحصر به فرد ایمان و معنویت را با آمادگی رزمی و دفاعی خود تلفیق کردند برای نوجوانان و جوانان کشورمان، جذاب و مفید است.

اگرچه همه شهدا و جانبازان و آزادگان و ایثارگران مقاوم و سربلند و عزیز، ستارگان آسمان ایران اسلامی هستند و هرکس در هر شغل و مسئولیتی که قرار دارد و نفس می‌کشد، مدیون این فداکاری‌ها و از جان‌ گذشتگی‌ها است.

سردار شهید کاظم نجفی رستگار

Estand Rastegar

شهید نجفی رستگار در سوم فروردین سال ۱۳۳۹ در یکی از قصبات اطراف شهر ری به نام اشرف آباد متولد درسال ۱۳۵۸ وارد سپاه شد و بعد هم که کردستان شلوغ شد به آنجا رفت و به شهید چمران که آن زمان وزیر دفاع بود پیوست و در پاکسازی پاوه، مریوان، مهاباد و چند شهر دیگر شرکت کرد.

بعد از مدتی در پادگان توحید به عنوان مسئول واحد فرهنگی پادگان مشغول بود و سپس به فیروزکوه رفت و در آنجا هم، مسئولیت عملیات سپاه را برعهده داشته و مدتی نیز در دماوند مسئول سپاه بود و بعد هم فرماندهی واحد عملیات پادگان توحید را به عهده گرفت و تا ۳۱ شهریور سال ۵۹ همان‌جا مستقر بود.

در عملیات فتح‌المبین شرکت کرد و بعد در عملیات بیت‌المقدس به عنوان فرمانده گردان و جزو کادر تیپ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) در این عملیات شرکت کرد و بعد از عملیات هم همراه بقیه بچه‌های تیپ به لبنان رفت.  

 
در لبنان بعد از اسارت حاج احمد متوسلیان وی جانشین فرماندهی نیروهای سپاه در لبنان و فرمانده محور شد. بعد از استعفای حاج‌علی موحد مسئولیت وی به حاج کاظم سپرده و او فرمانده لشکر۱۰ سید‌الشهدا(ع) شد.

Rastegar-A

حاج کاظم حقیقتاً از مظلوم‌ترین‌های جنگ است چرا که لقب مظلومیت واقعاً زیبنده این سردار بی‌سر است.

به گفته خود شهید بزرگ‌ترین و تلخ‌ترین خاطره‌اش اسارت حاج احمد متوسلیان در لبنان بوده که نتوانسته بود وی را از چنگ اسارت رها سازد.

به قول بعضی از همرزمان، حاج کاظم نمونه دیگری از حاج احمد متوسلیان بود. همان قاطعیت در هنگام کار و عمل، همان ملایمت و عطوفت و نیروها همواره تداعی‌کننده حاج احمد بود.

  
سرانجام شهید نجفی رستگار در تاریخ ۲۵ اسفند سال ۱۳۶۳ در عملیات بدر در شرق دجله به شهادت رسید.

Rastegar-B

درباره‌ی مرتضی کریمی

مرتضی کریمی

هر شب ستاره ای را به زمین می کشند و باز این آسمان غمزده غرق ستاره است …

التماس دعا

Mkthemmat@gmail.com

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شادی شهداء و امام شهداء صلوات